אלקלעי ושות' - עורכי דין ועורכי פטנטים - דף הבית     צור קשר - אלקלעי ושות'   Alkalay & Co. advocates and patent attorneys    
 
 


ספרה
של עו"ד רחל אלקלעי
"הגנה על זכויות יוצרים
באינטרנט"
   
מידע נוסף...
 
צור קשר מהיר:
 
צור קשר: 03-6935242


 

 

רחל אלקלעי, עו"ד 
כל מי שקורא את פסק הדין שהתפרסם אתמול  15.6.2010 בעניין מדינת ישראל נגד איטין - מן הסתם יצטרף אלי וירים גבה לנוכח קלות העונש.  
 
הסיפור בקצרה מתאים לסרט צרפתי: אישה נשואה, מאהב, בעל.
 
המאהב ננטש ונוקם באישה באמצעות חדירה למחשב האישה, התקנת תוכנות ריגול ותיעוד של כל פעולה שנעשתה על מחשבה. אם לא די בכך..המאהב הנטוש שלח בשמה של האישה הודעות מייל לרשימת התפוצה שלה עם תמונות עירום של האישה וכשהיא מקיימת עימו יחסי מין. גם בכך לא הסתפק - ועל הדרך גנב את חשבון הבנק של בעלה ומשך משם כספים.
 
השופט חנן אפרתי  נעתר להסדר הטיעון עליו הסכימו הצדדים והטיל על המאהב עבודות שירות של ששה חודשים וקנס של 10,000 ש"ח בלבד  אך שלח הודעת אזהרה לעבריינים פוטנציאלים ששוקלים ללכת בדרכו הנלוזה : בפעם הבאה אשלח למאסר בפועל ולא אסתפק במאסר על תנאי  "למען יראו כל האחרים בין אם הם מאוהבים או מאוכזבים, בין אם הם בעלים מתוסכלים, נשים מתוסכלות בעלי עסק מתחרים ומיני מסיגי גבול אלקטרוני למיניהם העושים לביתם כתוצאה מביצוע עבירות אלה".
 

מן הראוי לדעתי להחמיר את הקנס הכספי - מדובר בעבירות על חוק המחשבים ובהפרת חוק הגנת הפרטיות בוטה.בעידן האינטרנט - הנזק שיכול להיגרם לאדם מחדירה למחשבו יכול להיות בלתי הפיך...שמו הטוב של האדם והפרטיות שלו שווים קצת יותר מ 10,000 ש"ח . ובעידן שכוס קפה שנשפכת על כביסה של שכנה באשדוד גרמה השבוע לרצח - הגיע הזמן שהכנסת תחמיר את הענישה עם עבריינים חמומי מוח..

הרשמו למפגשי השראה עם יזמים ומשקיעים מצליחים תוכנית מיוחדת לסארט-אפים חדשים היוצאים לדרך!

Copyright Alkalay & Co 2011 ©
צרו קשר בנושא: פטנטים, קניין רוחני, זכויות יוצרים, סימני מסחר, דיני אינטרנט, חוזים עסקיים


הקמת אתרים  הקמת אתרים • גיל דור • Webfocus