אלקלעי ושות' - עורכי דין ועורכי פטנטים - דף הבית     צור קשר - אלקלעי ושות'   Alkalay & Co. advocates and patent attorneys    
 
 


ספרה
של עו"ד רחל אלקלעי
"הגנה על זכויות יוצרים
באינטרנט"
   
מידע נוסף...
 
צור קשר מהיר:
 
צור קשר: 03-6935242


 
דף הבית >> מאמרים ופרשנות >> ניצחון ענק לחברת VERIZON
 

ניצחון ענק לחברת בתביעה בגין שימוש בסימן מסחרי באינטרנט VERIZON
דצמבר 2008
לקחו לך את השם המסחרי והשתמשו בו לרישום שם אתר מתחרה באינטרנט?


לפני מספר ימים, בסוף דצמבר 2008, ניתן בארה"ב פסק דין חסר תקדים בשל גובה הפיצוי אשר פסק בית המשפט בגין רישום שם דומיין הזהה לשם של חברה ידועה (VERIZON). הסכום הנפסק עמד על שלושים ושלושה מיליון דולר לתובעת.


הזוכה היא חברת VERIZON האמריקאית אשר תבעה את חברת ONLINE NIC בגין רישום של 663 שמות מתחום דומים או זהים לסימני המסחר של VERIZON. בגין כל שם דומיין שנרשם פסק בית המשפט סכום של 50,000 $. (!)

בעולם של סימני המסחר באינטרנט שגור הביטוי " CYBERSQUAT" כבא לתאר תופעה זו של רישום שמות דומיין בשם הדומה או זהה לסימנה המסחרי של חברה אחרת.

בית המשפט פסק כי הנתבעת ניסתה ליהנות מרישום ושימוש בשמות מתחם שניתן היה בקלות לטעות ולחשוב כי הם שייכים לתובעת. וכי כאשר לקוחות הגיעו לאתרים של הנתבעת, יכלו לחשוב בטעות כי הם הגיעו לאתרה של VERIZON.


פסק דין מסמן את המגמה של בית המשפט האמריקאי להחמיר עם ניצול שמות דומיין זהים באינטרנט וראוי לדעתי כי בית המשפט בישראל יאמץ גישה מחמירה דומה בכל הקשור לסימני מסחר באינטרנט.
 


Go Back  Print  Send Page
הרשמו למפגשי השראה עם יזמים ומשקיעים מצליחים תוכנית מיוחדת לסארט-אפים חדשים היוצאים לדרך!

Copyright Alkalay & Co 2011 ©
צרו קשר בנושא: פטנטים, קניין רוחני, זכויות יוצרים, סימני מסחר, דיני אינטרנט, חוזים עסקיים


הקמת אתרים  הקמת אתרים • גיל דור • Webfocus