אלקלעי ושות' - עורכי דין ועורכי פטנטים - דף הבית     צור קשר - אלקלעי ושות'   Alkalay & Co. advocates and patent attorneys    
 
 


ספרה
של עו"ד רחל אלקלעי
"הגנה על זכויות יוצרים
באינטרנט"
   
מידע נוסף...
 
צור קשר מהיר:
 
צור קשר: 03-6935242


 
דף הבית >> מאמרים ופרשנות >> עברינות אינטרנט ומחשבים
 

עבריינות אינטרנט ומחשבים - פסיקה חדשה (12/2008)
האינטרנט מהווה זירה לעבריינים מסוגים שונים.
עוד לא נרגענו מחוק הספאם המנסה להלחם בתופעה אחת, והנה  הורשע בשבוע שעבר גולש אשר חדר לבלוג ולצ'אט באתר 'תפוז' ללא אישור, ולקח לעצמו סמכות ניהול, חסם שלא כדין גולשים מלהשתמש בבלוג ובצ'אט וגרם בהם לשיבושי תקשורת.

בית משפט השלום בת"א פסק השבוע כי חדירה שלא כדין לבלוג באתר 'תפוז' מהווה עבירה חמורה הפוגעת בזכות הציבור לקשר אמין ובחופש הביטוי

השופט אפרתי בבית משפט השלום קבע, כי מעשיו של הנאשם פוגעים בתפעול השוטף של  רשת האינטרנט, וכן באמון המשתמשים ביעילותו של אמצעי תקשורת חשוב זה.

החרות להתקשר כדין עם הזולת ברשת האינטרנט, הינה פן נוסף של זכות היסוד לחירות וחופש הביטוי.הבלוגים, בהיותם חופשיים מעצם טיבם, תופסים במידה כזו או אחרת את מיקומה של העיתונות החופשית. לכן, חשוב, במיוחד לשמור על עצמאותם ועל חופש הביטוי בערוץ תקשורת זה, ואין להקל ראש בעבירות אותן ביצע הנאשם. עם זאת, התחשב בית המשפט בנסיבותיו האישיות של הנאשם וגזר עליו עונש הצופה בעיקר אל פני עתיד.

הנאשם (שהיה חייל באותה עת) הורשע בעבירות של שיבוש או הפרעה למחשב או לחומר מחשב, וחדירה לחומר מחשב שלא כדין, עונש של עבודות שרות לטובת הציבור, 15 חודשי מאסר על תנאי, וקנס כספי בסך 1,500 ש"ח.
 


Go Back  Print  Send Page
הרשמו למפגשי השראה עם יזמים ומשקיעים מצליחים תוכנית מיוחדת לסארט-אפים חדשים היוצאים לדרך!

Copyright Alkalay & Co 2011 ©
צרו קשר בנושא: פטנטים, קניין רוחני, זכויות יוצרים, סימני מסחר, דיני אינטרנט, חוזים עסקיים


הקמת אתרים  הקמת אתרים • גיל דור • Webfocus